NA WAKACJE Z PANEM BOGIEM ZA RĘKĘ

original

„Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco” (Mk 6, 31). Tymi słowami powitał Jezus uczniów powracających z misji głoszenia Słowa Bożego. Widząc ich zmęczenie, zalecił  im odpoczynek z dala od codziennych spraw. Z dalszego ewangelicznego opisu dowiadujemy się, że uczniowie udają się tam wraz z Mistrzem. Przed nami wakacje. Dla wielu będzie to czas rodzinnego odpoczynku w jakimś pięknym miejscu lub zwyczajnie „pod gruszą”. Nie jest ważne, gdzie spędzimy ten czas. Istotne jest, czy wzorem uczniów z Ewangelii będziemy tam z Jezusem.

Dla tych, którzy wierzą, najlepsze są wakacje z Bogiem, nie wakacje od Boga. Zwykle, gdy udajemy się w jakieś nieznane miejsce, szukamy dobrego przewodnika, który nas po nim oprowadzi. Czy w naszych wakacyjnych, ale też życiowych wędrówkach znajdziemy kogoś lepszego, od Stwórcy, który to wszystko uczynił? Chcemy też, czuć się bezpiecznie. Kto zapewni nam lepszą ochronę od Wszechmocnego Boga dysponującego całymi zastępami aniołów gotowych, by nas strzec i chronić? Szukamy opieki medycznej, a mamy w zasięgu swojej modlitwy i zawierzenia, bez rejestracji i kolejek, najlepszego lekarza zdolnego czynić cuda. I to wszystko w jednej Osobie. Ale przede wszystkim, jeśli łączy nas z Nim bliska relacja - nie przyzwyczajenie czy tradycja - to zaprosimy Go jako bliskiego Przyjaciela, którego towarzystwo będzie dla nas radością, bez względu na ewentualne korzyści. Obecnie coraz więcej osób, pragnących odpocząć z Bogiem, rezygnuje z wyjazdów do kosztownych i zatłoczonych kurortów i udaje się np. na różnego typu rekolekcje. My uczmy dzieci i pamiętajmy, że zaproszenie Jezusa na Eucharystię i codzienną modlitwę jest zawsze aktualne, że Bóg ofiaruje nam ten czas, byśmy umocnili z Nim więzi i wzajemnie ze sobą, byśmy nadrobili to, na co zabrakło czasu w ciągu roku. A zachwycając się pięknem stworzonego świata, uświadamiajmy dzieciom, kto jest jego twórcą i wspólnie Mu dziękujmy. Przecież dotykając tego wszystkiego, co stworzone, dotykamy ręki Stwórcy. Wyciągnięte do nas ręce Boga są naprawdę blisko. Chwyćmy je i pozwólmy się Mu prowadzić.


  

Copyright © 2021. Niepubliczne Przedszkole Parafialne im. św. Michała Archanioła  Rights Reserved.