WPROWADZENIE DO WIELKIEGO POSTU

W Środę Popielcową przeżywaliśmy uroczyste wprowadzenie do okresu Wielkiego Postu. Nasze siostry i panie przygotowały dla nas krótką katechezę połączoną z przedstawieniem pt.: "Bajka na Wielki Post" autorstwa s. Letycji - boromeuszki.

"W Środę Popielcową rano przy klasztorze ojców franciszkanów spotkali się: Post, Modlitwa i Jałmużna. - Wybieram się do Nieba - zaczął Post. - Myślę, że górą trzy dni i znajdę się tam. - Trzy dni! Też mi coś - prychnęła Jałmużna. - Ja zasłużę na Niebo w dwa dni! Modlitwa nic nie powiedziała, ale w duchu była przekonana, że już jutro będzie w Niebie. I tak, w Środę Popielcową pod klasztorem ojców franciszkanów Post, Modlitwa i Jałmużna postanowili jak najszybciej zasłużyć na Niebo." Jak się okazało, ich własne wysiłki nie zdały się na nic, bo w tym wszystkim zabrakło miłości. Na szczęście zjawiła się w samą porę i wszystkie czyny Postu, Modlitwy i Jałmużny wypełniła sobą. Fotogaleria tutaj.

michalwpost

DŁONIE MODLITWA

Copyright © 2023. Niepubliczne Przedszkole Parafialne im. św. Michała Archanioła  Rights Reserved.